ترمینال زاهدان

پایانه مسافربری زاهدان

استان زاهدان به عنوان مرکز سیستان و بلوچستان شناخته می شود. بسیاری از افراد برای رفت و آمد به این استان از اتوبوس استفاده می کنند. جهت رزرو بلیط اتوبوس باید به خوبی در مورد ویژگی های ترمینال زاهدان اطلاعات کافی کسب نمایید. استان زاهدان یک استان مرزی به شمار می رود که با کشور پاکستان همسایه است. در قسمت جنوب غربی این استان، با هرمزگان همسایه می باشد. برای رزرو بلیط اتوبوس در استان زاهدان باید به خوبی در مورد سفر های خروجی و ورودی این ترمینال اطلاعات کافی به دست بیاورید.

ترمینال مسافربری زاهدان

پایانه مسافربری زاهدان در قسمت شرق قرار گرفته است. البته باید بدانید که این ترمینال را به عنوان یکی از پایانه‌های مسافربری جدید می ‌شناسند. در گذشته این ترمینال در بخش دیگر قرار گرفته بود ولی به دلایل متفاوت آن را جابجا کردند. یکی از مهمترین دلایل جابجایی این ترمینال نداشتن مکان لازم برای توسعه بود. ترمینال جدید را در سال ۱۳۸۲ تاسیس کرده اند. ترمینال جدید شهر زاهدان دارای طراحی زیبا و منحصر به فردی می باشد. زمین‌ های خالی اطراف ترمینال موجب شده که به راحتی بتوانند ساختمان های زیادی را احداث کنند. مکان جدید ترمینال بار ترافیکی را تا حد زیادی کاهش داده است.

پایانه مسافربری زاهدان مقاصد عمده سفرهای کرمان، خراسان، هرمزگان، گلستان و … می باشد. با استفاده از اتوبوس های این ترمینال شما به طور روزانه می توانید به شهرهای گوناگون سفر نمایید. از طریق این ترمینال حدود ۱۰ هزار مسافر روزانه جابجا می شوند. در صورتی که می خواهید به ترمینال شهر زاهدان بروید باید در مورد روش های رسیدن به ترمینال و همچنین مقاصد ورودی و خروجی ترمینال اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. در ادامه اطلاعات بیشتری که در مورد پایانه مسافربری شهر زاهدان می باشد ارائه می دهیم. در این صورت با آگاهی کافی می توانید از این ترمینال و خدمات ترمینال استفاده کنید.

امکانات رفاهی ترمینال

از آنجایی که ترمینال زاهدان را به بخش شرقی شهر انتقال داده ‌اند امکانات جدید رفاهی برای ترمینال در نظر گرفته اند. شما می توانید از جایگاه سوخت ترمینال، مرکز اطلاعات ترمینال، سالن انتظار عمومی ترمینال و … استفاده نمایید. همچنین در این ترمینال سالن غذاخوری، غرفه فروش سوغاتی استان زاهدان، کارواش، سرویس بهداشتی، نمازخانه، راهنمایی مسافر، انبار، ایستگاه پلیس و … وجود دارد. این امکانات را برای آسایش مسافران در نظر گرفته اند. در صورتی که شما می خواهید زمان انتظار زیادی را در این ترمینال بمانید می توانید از امکانات ترمینال استفاده کنید. در این صورت مدت زمان زیادی که طی می کنید برایتان دشوار نخواهد شد.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال

مسیرهای ورودی و خروجی پایانه مسافربری زاهدان زیاد است. از این شهر برای شهر هایی که در سراسر کشور ایران هستند اتوبوس های متفاوت ارائه می گردد. شما می توانید از طریق ترمینال شهر زاهدان به تهران (ترمینال جنوبمشهد، بیرجند، حاجی آباد، کرمان، سوران، میبد، گنبدکاووس، رفسنجان، ایرانشهر، بندرعباس، قم، اصفهان و … بروید. بسیاری از این شهرها به عنوان مقصد اصلی سفر شناخته نمی ‌شوند. بلکه این شهرها در مسیر سفر دیگر قرار گرفته اند. از نظر اقتصادی بهتر است که سفر ها را با یکدیگر ترکیب نمایید تا اتوبوس خالی نباشد. سفرهای ورودی این ترمینال زیاد است. شهرهایی مانند تهران، هشترود، مشهد، بجنورد، شیراز، بندرعباس، گنبدکاووس، تربت جام، ایرانشهر، آزادشهر و …. به این ترمینال سرویس دارند. شما می توانید مقاصد ورودی و خروجی متفاوت ترمینال را در وب سایت بررسی کنید و سپس بلیط تان را رزرو نمایید.

شرکت‌های مسافربری زاهدان

شرکت های مسافربری زیادی در ترمینال زاهدان فعالیت می نمایند. سفرهایی که از این ترمینال انجام می شوند به وسیله شرکت های مسافربری معتبر میباشند. شرکت مسافربری میهن نور، آریا سفر، سیر و سفر، ایرانیان، همسفر، شمس، معتمد، گیتی پیما و … به عنوان بهترین شرکت های مسافربری این ترمینال شناخته می شوند. هر یک از این شرکت ‌ها خدمات جابجایی مسافرین را به بهترین نحو ممکن ارائه می دهند. شما می توانید بهترین شرکت مسافربری را برای مقصد ورودی و خروجی این ترمینال انتخاب کنید. هر یک از شرکت های اتوبوسرانی، اتوبوس های متفاوتی را جهت جابجایی مسافر به ترمینال معرفی می‌ کنند. برخی از اتوبوس ها وی آی پی هستند و برخی دیگر از اتوبوس ها معمولی می ‌باشند.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی به ترمینال

برای رفتن به پایانه مسافربری زاهدان باید راه ‌های دسترسی به این ترمینال را به خوبی بشناسید. از آنجایی که ترمینال شهر زاهدان در قسمت حاشیه شهر تاسیس شده است باید از وسایل نقلیه عمومی برای رفت و آمد استفاده نمایید. تاکسی های ویژه در ترمینال مستقر هستند که شما می توانید از این تاکسی ها برای رسیدن به مرکز شهر استفاده کنید. همچنین اگر از مرکز شهر می خواهید به ترمینال شهر زاهدان بروید می توانید از تاکسی های ویژه و تاکسی های اینترنتی استفاده نمایید. اتوبوس ها به عنوان وسایل نقلیه به صرفه شناخته می ‌شوند که رفت و آمد مسافران از این ترمینال را بر عهده دارند. فاصله ایستگاه اتوبوس شهری با این ترمینال زیاد است. به همین دلیل افرادی که وسیله زیادی دارند نمی توانند از اتوبوس ها استفاده کنند.

اطلاعات تماس ترمینال زاهدان

برای رزرو بلیط ترمینال زاهدان، کنسل کردن بلیط، اطلاع از ساعت حرکت اتوبوس ها، نوع اتوبوس ها و … می توانید با کارشناسان ترمینال تماس بگیرید. شماره تلفن ترمینال  05433432668 است. کارشناسان که در این ترمینال حضور دارند به طور ۲۴ ساعته پاسخگوی پرسش‌ های شما هستند. هر یک از نکاتی که در مورد سفر به زاهدان از طریق ترمینال می باشد را کارشناسان برای شما توضیح می دهند.

نحوه خرید و رزرو بلیط اتوبوس

شما می توانید به طور اینترنتی بلیط پایانه مسافربری زاهدان را رزرو کنید. پیک خورشید ارائه دهنده خدمات فروش اینترنتی بلیط ترمینال های متفاوت می باشد. کارشناسانی که در سامانه پیک خورشید فعالیت می‌ کنند می‌ توانند شما را برای خرید انواع بلیط اتوبوس راهنمایی نمایند .در صورتی که اطلاعاتی در مورد نحوه رزرو کردن بلیط به طور اینترنتی ندارید می توانید با کارشناسان پیک خورشید مشورت کنید. همچنین در مورد نحوه کنسل کردن بلیط، نوع اتوبوس ها و قیمت آنها کارشناسان شما را راهنمایی خواهند کرد.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا