فرودگاه تبریز

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

شهر تبریز به دلیل شرایط جغرافیایی و اقتصادی مناسبی که دارد به عنوان یکی از مهم‌ ترین شهرهای کشور ایران شناخته می‌ شود. فرودگاه تبریز به عنوان یکی از مهم ‌ترین مکان ‌های رفت آمد افراد به این شهر شناخته می شود. فرودگاه بین المللی تبریز را به عنوان فرودگاه شهید مدنی می‌ شناسند. هر روزه این فرودگاه به صورت متوسط حدود ۴۴ پرواز داخلی و همچنین ۶ پرواز خارجی انجام می دهد. فرودگاه بین المللی تبریز به عنوان بزرگترین فرودگاه شمال غرب ایران شناخته می‌ شود. از آنجایی که این فرودگاه در نزدیکی مرز قرار گرفته است به عنوان پل ارتباطی مهم آسیا، آسیای میانه و اروپا شناخته می شود.

فرودگاه شهید مدنی تبریز

فرودگاه شهید مدنی در منطقه شمال غربی این شهر تاسیس شده است. اولین نشانه هایی که مربوط به ساخت فرودگاه می باشد مربوط به دهه ۳۰ هجری شمسی است. ایستگاه هوایی شهر تبریز را در سال ۱۳۲۹ تاسیس کرده اند. در سال ۱۳۳۵ دستگاه‌ های ناوبری مجهز شد و تجهیزات و ساختمان های فرودگاه در سال ۱۳۳۸ گسترش پیدا کرد. با اینکه از سال ۱۳۵۶ اولین پرواز خارجی در این فرودگاه انجام شد در سال ۱۳۷۰ به عنوان یک فرودگاه بین المللی معرفی کردند.

در سال ۱۳۷۸ فرودگاه بین المللی تبریز به عنوان یکی از فرودگاه‌های درجه یک معرفی گشت. فرودگاه بین المللی شهید مدنی اکنون علاوه بر اینکه پروازهای نظامی را بر عهده دارد خدمات مربوط به پرواز های غیر نظامی را ارائه می دهد. مقاصد خروجی و ورودی متفاوتی در فرودگاه شهید مدنی تبریز قرار گرفته است. شما می توانید برای رزرو بلیط این فرودگاه به صورت اینترنتی اقدام نمایید. شما از شهرهای گوناگون می توانید به فرودگاه شهید مدنی شهر تبریز بروید. امکانات زیادی در این فرودگاه وجود دارد که برای رفاه مسافرین آنها را فراهم کرده اند.

امکانات رفاهی 

از آنجایی که فرودگاه تبریز هر روزه میزبان پروازهای گوناگونی می باشد خدمات و امکانات مناسبی دارد. تعداد زیادی فروشگاه در قالب غرفه بزرگ و کوچک انواع کالاهای گوناگون را به فروش می رسانند. غرفه ‌های کالاهای متفاوت مانند سوغاتی، صنایع دستی، مواد غذایی و … را می ‌توانید در این فرودگاه مشاهده نمایید. علاوه بر دستگاه‌های خودپرداز که در فرودگاه قرار گرفته اند بانک ملی و بانک ملت در فرودگاه شهید مدنی شعبه دارد. شما به راحتی در این بانک ‌ها می ‌توانید امور بانکی تان را بدون اینکه از فرودگاه خارج شوید انجام دهید. این مسئله فرقی ندارد که فرودگاه شهر تبریز مقصد شما باشد یا به عنوان مبدا انتخاب گردد، شما می‌توانید با یک نوشیدنی سالم و تازه انرژی کافی برای شروع سفر خود داشته باشید.

کافی شاپ، رستوران و سرویس بهداشتی در فرودگاه شهید مدنی تبریز قرار گرفته است. پارکینگ طبقاتی به عنوان یکی دیگر از امکانات فرودگاه بین المللی شناخته می‌ شود. شما می توانید در این پارکینگ با خیال آسوده ماشین تان را قرار دهید. فضاهای متفاوتی برای آرامش و آسایش مسافرین در این فرودگاه بین ‌المللی در نظر گرفته شده است. فوریت های پزشکی، اتاق سیگار، اتاق مادر و کودک، بخش بسته بندی بار و … به عنوان مهم ‌ترین بخش‌های این ترمینال شناخته می شوند. خدمات سی آی پی که مربوط به مسافرین ویژه می باشد در این فرودگاه وجود دارد.

مسیرهای پروازی  

فرودگاه تبریز دارای ۲ ترمینال داخلی و خارجی می باشد. پروازهای داخلی که به این فرودگاه انجام می گردد از تهران، اهواز، قشم، کیش، شیراز، اصفهان، مشهد و خلیج فارس هستند. پروازهای خارجی از مبدا فرودگاه شهر تبریز در مسیرهای ایروان، باکو، قیصریه، استانبول، نجف، بغداد، ازمیر و … می باشند. شما می توانید پروازهای داخلی و خارجی را از طریق ترمینال های داخلی و خارجی فرودگاه انجام دهید. شما می توانید هر یک از مسیرهای پرواز داخلی و خارجی فرودگاه شهر تبریز را به صورت اینترنتی مورد بررسی قرار دهید و یکی از مسیر ها را انتخاب نمایید.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی 

برای اینکه مسافرین به راحتی بتوانند از فرودگاه به مرکز شهر بروند اتوبوس ‌های شهرداری تبریز به عنوان بهترین وسیله حمل و نقل شناخته می شود. برای رفتن به فرودگاه بین المللی شهر تبریز می توانید از بازار حرکت نمایید. تاکسی های فرودگاه به صورت ۲۴ ساعته خدمات رساندن مسافران به مقصدشان را بر عهده دارند. در صورتی که شما در فرودگاه شهید مدنی تبریز پیاده شوید می توانید سوار اتوبوس های شهری فرودگاه گردید و با هزینه مناسب به مرکز شهر برسید. اگر می خواهید از شهر تبریز به فرودگاه بروید می توانید از تاکسی های آنلاین یا تاکسی های ویژه استفاده کنید.

اطلاعات تماس فرودگاه تبریز

شما برای اینکه با کارشناسان فرودگاه تبریز ارتباط برقرار نمایید می توانید با شماره تلفن فروشگاه تماس بگیرید. این فرودگاه از سطح دریا حدود ۱۳۵۹ متر فاصله دارد. فرودگاه شهید مدنی را به عنوان یک فرودگاه غیر نظامی نظامی می ‌شناسند. شماره تماس و اطلاعات پرواز فرودگاه  ۴- ۳۵۲۳۴۷۰۱-۰۴۱ است. به صورت ۲۴ ساعته می توانید با این شماره تماس بگیرید و با کارشناسان فرودگاه برای رزرو بلیط، کنسل کردن بلیط، اطلاع از زمان پرواز هواپیما و … اطلاعات لازم را به دست بیاورید. کارشناسان فرودگاه به طور کامل راهنمایی‌ های لازم را به شما ارائه می دهند تا بتوانید قبل از سفر مقدمات لازم را فراهم نمایید.

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

برای رزرو بلیط هواپیما فرودگاه بین المللی تبریز می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. در وب سایت پیک خورشید مقاصد ورودی و خروجی فرودگاه شهر تبریز را مشاهده خواهید کرد. سپس طبق سفری که می خواهید داشته باشید می توانید یکی از بلیط ها را رزرو نمایید. هزینه خرید هر یک از بلیط ها با یکدیگر فرق می کند. این مسئله که هزینه بلیط ها متغیر است مربوط به تفاوت شرکت های هواپیمایی و نوع هواپیما می باشد. سفرهای داخلی نسبت به سفرهای خارجی ارزان ‌تر هستند. همچنین باید بدانید که برخی از شرکت ‌های هواپیمایی هزینه بیشتری را برای رزرو بلیط از مشتریان دریافت می کنند. شما با مراجعه به وب سایت پیک خورشید می توانید تعداد نفرات خالی هر یک از هواپیما ها را مشاهده کنید و سپس بلیط تان را رزرو نمایید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا