ترمینال سنندج

پایانه مسافربری سنندج

شهر سنندج به عنوان مرکز استان کردستان شناخته می شود. شما برای رفت و آمد به شهر سنندج باید به خوبی در مورد ویژگی‌ها و مشخصات ترمینال سنندج اطلاعات کافی کسب نمایید. پایانه های مسافربری متفاوتی در شهرستان در وجود دارند که هر یک از آنها برای مقاصد ورودی و خروجی گوناگون سرویس‌ دهی انجام می دهند. برای سفر به شهر سنندج می توانید از اتوبوس های وی آی پی یا معمولی استفاده کنید. برای رزرو بلیط در ترمینال شهر سنندج می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. توجه داشته باشید که جهت رزرو بلیط این ترمینال باید به خوبی ویژگی‌ ها و مشخصات ترمینال را از نظر امکانات رفاهی و مقاصد ورودی و خروجی بشناسید.

ترمینال سنندج

پایانه مسافربری سنندج ترددهای زیادی دارد. در شهر سنندج ۲ ترمینال قرار گرفته که یکی از آنها به عنوان ترمینال اصلی شناخته می‌ شود. عمده تردد هایی که مربوط به شهر سنندج است در ترمینال اصلی انجام می ‌شود. در این ترمینال حدود ۱۰ هزار مسافر به صورت روزانه از شهر خارج می گردند. اتوبوس های مسافربری که در این ترمینال فعالیت می‌ کنند متفاوت هستند. باید بدانید که در ترمینال شهر سنندج حدود ۱۴۷ اتوبوس، مینی بوس و همچنین تاکسی قرار گرفته اند. هر یک از سرویس های مسافربری جابجایی های متفاوتی را انجام می دهند. تعداد شرکت های مسافربری که در ترمینال مرکزی وظایف خود را انجام می‌دهند زیاد است.

منطقه‌ ای که پایانه مسافربری سنندج را در آن تاسیس کرده‌ اند امکانات زیادی دارد. به همین دلیل شما می توانید از امکانات متفاوت پایانه مسافربری سنندج نهایت استفاده را داشته باشید. یکی از مهم‌ ترین ترمینال های شهر سنندج که مربوط به سفرهای درون استانی می باشد ترمینال شمال غرب است. این ترمینال حدود ۴۰ هزار متر مربع مساحت دارد و در قسمت شمال غربی تاسیس شده است. وظیفه اصلی این ترمینال حمل و نقل مسافران برای شهرهای درون استانی می باشد. این ترمینال حدود ۳ هزار مسافر به صورت روزانه از شهر خارج می‌ کند. ۲۵ درصد از مسافران استان سنندج در این ترمینال به مقاصد متفاوت می روند. شرکت‌ های مسافربری متفاوتی در این ترمینال فعالیت می‌ کنند.

امکانات رفاهی ترمینال

در ترمینال سنندج امکانات متفاوتی قرار گرفته تا مسافران از آنها استفاده کنند. شما با استفاده از این امکانات می توانید سفری آسوده به مقاصد ورودی و خروجی متفاوت داشته باشید. سالن انتظار عمومی، سالن غذاخوری و رستوران، نمازخانه، فضای استراحت رانندگان، سرویس بهداشتی، غرفه فروش سوغاتی و … از جمله امکاناتی هستند که در این ترمینال قرار گرفته اند. شما با استفاده از این امکانات می توانید احتیاج تان را به راحتی برطرف کنید. اگر می خواهید با استفاده از خودروی شخصی به ترمینال بروید می‌توانید از پارکینگ ترمینال استفاده نمایید. در صورتی که نتوانسته اید سوغاتی ‌های سنندج را خریداری کنید می ‌توانید از غرفه های سوغاتی ترمینال استفاده نمایید. البته امکان دارد سوغاتی های ترمینال تا حدودی گران تر از فروشگاه های دیگر باشند.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال

مسیرهای ورودی و خروجی متفاوتی در پایانه مسافربری سنندج وجود دارند. می توانید از ترمینال شهر سنندج به تهران، رشت، بندر انزلی، زنجان، همدان، عسلویه، کرمان و … بروید. همچنین می توانید از شهرهای تهران (ترمینال غربکرج، شیراز، تبریز، اصفهان، لنگرود، بهشهر و … به ترمینال شهر سنندج بروید. مقاصد ورودی و خروجی ترمینال را زمان ثبت بلیط می توانید مشاهده کنید. قیمت بلیط هر یک از مقاصد ورودی و خروجی با یکدیگر فرق می کند. برخی از شهرها به عنوان مقصد میانی انتخاب می شوند. مقاصد ورودی و خروجی متفاوتی در این ترمینال وجود دارند. تردد های زیادی در ترمینال شهر سنندج انجام می شود. در ترمینال شمال غرب سنندج مقاصد ورودی و خروجی مربوط به روستاهای درون استانی هستند.

شرکت‌های مسافربری سنندج

شرکت های مسافربری متفاوتی در ترمینال سنندج فعالیت می کنند. شرکت مسافربری سیر و سفر، همسفر، بیتا، آریا سفر، ایران پیما، عدل آزادی، میهن نور آریا، رویال سفر و … در این شهر فعالیت می کنند. هر یک از شرکت ها در ترمینال دفاتر توزیع دارند. شما می توانید از خدمات باربری این شرکت ها استفاده کنید و بارهای متفاوت خود را به شهرهای گوناگون ارسال نمایید. هر یک از شرکت هایی که در این ترمینال فعالیت می ‌کنند اتوبوس های متفاوتی دارند. به همین دلیل زمان رزرو بلیط می‌توانید اتوبوس های شرکت های مسافربری را از نظر امکانات مورد بررسی قرار دهید و سپس یکی از آنها را رزرو نمایید. توجه داشته باشید که زمان ثبت بلیط اینترنتی باید قیمت بلیط هر یک از اتوبوس ها را مورد بررسی قرار دهید.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی به ترمینال

برای رفتن به پایانه مسافربری سنندج می توانید از تاکسی های ترمینال استفاده کنید. هر یک از این تاکسی ها به ترمینال می‌ روند و هزینه مناسبی از شما دریافت می کنند. با استفاده از تاکسی ها به راحتی می توانید در تمامی نقاط شهر تردد نمایید. اگر وسیله هایتان زیاد است باید با استفاده از تاکسی به ترمینال بروید. اتوبوس های شهری برای رفتن به این ترمینال مورد استفاده قرار نمی گیرند.

اطلاعات تماس ترمینال سنندج

برای ارتباط با ترمینال سنندج می توانید با کارشناسانی که در ترمینال فعالیت می‌ کنند ارتباط برقرار کنید. ترمینال مرکزی سنندج در بزرگراه همدان به سنندج قرار گرفته است. شماره تلفن این ترمینال  087-33520341 می باشد. ترمینال شمال غرب سنندج در میدان سهروردی بلوار معلم قرار گرفته است. برای اینکه با کارشناسان ترمینال ارتباط برقرار کنید به صورت ۲۴ ساعته می توانید با شماره تلفن ترمینال تماس بگیرید. کارشناسانی که در ترمینال فعالیت می ‌کنند پاسخ پرسش های شما را به طور کامل می‌ دهند. در همین راستا شما می توانید جهت ثبت رزرو بلیط اینترنتی، کنسل کردن بلیط و … با کارشناسان مشورت کنید.

نحوه رزرو و خرید بلیط اتوبوس

برای رزرو بلیط اتوبوس از پایانه مسافربری سنندج بهتر است که به صورت اینترنتی اقدام نمایید. شما با مراجعه به سامانه پیک خورشید می توانید بلیط ترمینال را رزرو کنید. مقاصد ورودی و خروجی متفاوتی که در ترمینال ثبت شده اند را مشاهده می نمایید و سپس یکی از آنها را انتخاب خواهید کرد. قیمت هر یک از مقاصد ورودی و خروجی ترمینال با یکدیگر فرق می کند. در صورتی که در هر مرحله با مشکل مواجه شدید می توانید با کارشناسان پیک خورشید ارتباط برقرار کنید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا