فرودگاه بجنورد

فرودگاه بین المللی بجنورد

اگر شما قصد پرواز به فرودگاه بجنورد را دارید باید به خوبی در مورد ویژگی ها و مشخصات این فرودگاه آگاهی کافی کسب نمایید. فرودگاه شهر بجنورد به عنوان یکی از قدیمی ترین فرودگاه های کشور شناخته می شود. در ابتدا این فرودگاه را برای اهداف نظامی و مسافربری تاسیس نکرده بودند. در واقع تاسیس این فرودگاه مربوط به سال ۱۳۲۷ می باشد که در آن زمان برای اهداف سمپاشی این فرودگاه را تأسیس نمودند. به همین دلیل تاسیسات فرودگاه بسیار مختصر می باشد. فرودگاه شهر بجنورد در سال ۱۳۶۷ بازسازی شد و ساختمان های جدیدی را به آن اضافه کردند. این فرودگاه بعد از بازسازی به طور مجدد از سال 1371 مورد استفاده قرار گرفت.

فرودگاه بجنورد

فرودگاه بین المللی بجنورد حدود ۲۸۶ هکتار مساحت دارد و در قسمت شمال شرق شهر قرار گرفته است. از سال ۱۳۲۷ که این فرودگاه برای سمپاشی استفاده می شد. امکانات ناچیزی را جهت جابجایی مسافر در این فرودگاه راه اندازی کردند. در سال ۱۳۶۷ فرودگاه شهر بجنورد بازسازی شد و در سال ۱۳۷۵ این فرودگاه به بهره برداری رسید. از زمانی که این فرودگاه به بهره برداری رسید تا سال ۱۳۸۴ به عنوان یک فرودگاه اقماری معرفی می شد. اما در سال ۱۳۸۵ آن را به عنوان یک فرودگاه مستقل شناختند. ساختمان ترمینال این فرودگاه حدود ۱۷۰۰ متر مربع است که در دو طبقه آن را تاسیس کرده ‌اند. همچنین ترمینال جدید فرودگاه بین المللی بجنورد حدود ۴ هزار و ۶۰۰ متر مربع مساحت دارد. در سال های اخیر از این فرودگاه استقبال بی نظیری شده است.

در سال ۱۳۹۹ فرودگاه بین المللی بجنورد حدود دو میلیون و دو هزار مسافر را جابجا نموده است. اکنون از این فرودگاه تنها به مقصد تهران و فرودگاه مهرآباد پرواز انجام می ‌شود. شرکت‌ های هواپیمایی متفاوتی مانند آسمان، ماهان، ایران ایر و … در این مسیر پروازی فعالیت می نمایند. برنامه پروازهای شرکت ها به گونه ای است که در تمامی روزهای هفته یک بار از مبدا تهران به مقصد بجنورد و همچنین برعکس سفر می‌ کنند. ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا ۱۰۶۶ متر می ‌باشد. شما می‌توانید رزرو بلیط فرودگاه شهر بجنورد را به صورت اینترنتی انجام دهید.

امکانات رفاهی فرودگاه

فرودگاه بجنورد مانند بسیاری از فرودگاه های دیگر که در کشور ایران تاسیس شده ‌اند امکانات مناسبی دارد. شما می توانید از امکانات این فرودگاه برای سفری آسوده استفاده کنید. در فرودگاه شهر بجنورد پارکینگ قرار گرفته تا به راحتی بتوانید خودروی خود را در پارکینگ فرودگاه پارکینگ نمایید. در صورتی که می خواهید از بجنورد به تهران بروید و طی چند روز آینده به مقصد برگردید می توانید خودروی خود را در پارکینگ پارک کرده و بعد از برگشتن با استفاده از خودرو به شهر بروید. همچنین غرفه ‌های فروش سوغاتی، غرفه های خوراکی، سرویس بهداشتی، نمازخانه، اتاق مادر و … در این فرودگاه راه اندازی شده است. بر همین اساس شما می توانید از امکانات فرودگاه به راحتی استفاده کنید و سفری آسوده داشته باشید. البته باید بدانید که امکانات این فرودگاه مانند فرودگاه مهرآباد و … نمی باشد. چرا که این فرودگاه ساختار قدیمی دارد و پروازهای زیادی در آن انجام نمی شود.

مسیرهای پروازی فرودگاه

مسیرهای پرواز فرودگاه بین المللی بجنورد محدود می باشد. در واقع باید بدانید که در این فرودگاه پروازهای زیادی انجام نمی ‌شود. تنها پروازی که به صورت هفتگی و روزانه در فرودگاه انجام خواهد شد مربوط به تهران است. شما می توانید از بجنورد به تهران و از تهران به بجنورد بلیط هواپیما رزرو کنید. در طی این چند سال تلاش زیادی انجام شده تا سفرهای خارجی برای این فرودگاه در نظر گرفته شود ولی امکانات لازم در فرودگاه وجود ندارد. به همین دلیل شرکت های هواپیمایی سفرهای خارجی این فرودگاه را نمی پذیرند. ترمینال خارجی این فرودگاه تا حدودی احداث شده و رشد فیزیکی آن اندازه ۷۵ درصد می باشد. عملیات محوطه سازی ترمینال مسافربری را به بهترین نحو ممکن انجام داده ‌اند تا در آینده پروازهای خارجی برای این فرودگاه در نظر گرفته شود.

راه های دسترسی به فرودگاه

در صورتی که می خواهید به فرودگاه بجنورد بروید می توانید از تاکسی های ویژه استفاده نمایید. البته بسیاری از افراد ترجیح می‌ دهند تاکسی های اینترنتی را برای رفتن به فرودگاه انتخاب کنند. از آنجایی که فاصله فرودگاه شهر بجنورد تا مرکز شهر تا حدودی زیاد است سرویس اتوبوس برای فرودگاه در نظر نگرفته اند. به همین دلیل افرادی که می خواهند به این فرودگاه بروند باید با استفاده از خودروی شخصی و یا تاکسی های ویژه به فرودگاه مراجعه کنند. در صورتی که از تهران به بجنورد می آیید می توانید از تاکسی های ویژه فرودگاه برای رفتن به مرکز شهر استفاده کنید. اگر وسیله های زیادی همراه خود دارید باید تاکسی های ویژه را انتخاب نمایید.

نوشته های مشابه

اطلاعات تماس با فرودگاه بجنورد

شما می توانید به صورت ۲۴ساعته با کارشناسان فرودگاه بین ‌المللی بجنورد ارتباط برقرار نمایید. شماره تلفن فرودگاه 32236570 058 32236571 058 است. در صورتی که اطلاعاتی در مورد رزرو بلیط در این فرودگاه ندارید و همچنین نمی دانید در چه ساعتی پروازهای تهران بجنورد انجام می شوند می توانید با کارشناسان فرودگاه ارتباط برقرار نمایید. جهت کنسل کردن بلیط رزرو کردن بلیط، اطلاع از ساعت پرواز هواپیما، اطلاع از شرکت ‌های هواپیمایی فعال فرودگاه و … می توانید با کارشناسان مشورت نمایید.

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

برای رزرو بلیط فرودگاه بجنورد بهتر است که روش خرید بلیط اینترنتی را انتخاب کنید. امروزه بسیاری از افراد برای رزرو بلیط هواپیما شهر بجنورد به صورت اینترنتی اقدام می نمایند. با مراجعه به وب سایت پیک خورشید می توانید بلیط هواپیما در ساعت متفاوت و روزهای گوناگون این فرودگاه را مشاهده کنید. قبل از رزرو کردن بلیط این فرودگاه باید در مورد زمان حرکت هواپیما و همچنین شرکت هواپیمایی که انتخاب کرده اید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. تعداد پرواز های فرودگاه محدود است، به همین دلیل باید به طور کامل پرواز خود را از نظر ساعت حرکت و روز حرکت بررسی کنید تا بتوانید خودتان را برای سفر آماده کنید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا