فرودگاه عسلویه

فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه

برای رفت و آمد به شهر عسلویه می توانید بلیط فرودگاه عسلویه را رزرو نمایید. بندر عسلویه به عنوان یکی از شهرهای بندری شناخته می شود که در استان بوشهر قرار گرفته است. این بندر به عنوان یکی از بنادر اقتصادی که اهمیت زیادی دارد معرفی می گردد. فرودگاه شهر عسلویه به عنوان یکی از فرودگاه های مهم این منطقه معرفی می ‌شود که با وجود مساحت کم یکی از بهترین فرودگاه‌ های بین‌ المللی است. این فرودگاه هدف اصلی اش جابجا کردن نیروهای متخصص به خارج و داخل منطقه می باشد. در حال حاضر شرکت ‌های مسافربری بزرگی خدمات مسافربری این فرودگاه را بر عهده دارند. روزانه پروازهای زیادی در این فرودگاه انجام می شوند.

فرودگاه عسلویه

فرودگاه بین المللی عسلویه به دلیل موقعیت منحصر به فردی که دارد نسبت به دیگر فرودگاه ها پروازهای بیشتری را به خود اختصاص می دهد. برای بهره‌ برداری کردن از منابع نفت و گاز، فرودگاه شهر عسلویه را در سال ۱۳۸۲ راه اندازی کردند. پروژه احداث فرودگاه بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی شد. در اسفند ماه سال ۱۳۸۴ این فرودگاه تاسیس گشت و به بهره برداری رسید. از نظر سخت افزاری و همچنین باند پرواز باید بدانید که این فرودگاه دارای ویژگی های خاصی می باشد. طول باند پرواز این فرودگاه ۴۰۰۰ متر می باشد و پهنای باند حدود ۴۵ متر است. امکان نشست و برخواست هواپیما هایی که بزرگ هستند در این فرودگاه به راحتی میسر می باشد. به همین دلیل بسیاری از هواپیماهایی که اندازه شان بزرگ است به راحتی در این فرودگاه فرود می آیند.

در حال حاضر فرودگاه بین المللی عسلویه حدود ده پرواز به صورت میانگین انجام می دهد و حدود ۲۰ سورتی پرواز رفت و برگشت دارد. در مسیر های متفاوت هوایی حدود ۱۹۰۰ مسافر در طول روز جابجا می شوند. این فرودگاه را به عنوان دهمین فرودگاه پرترافیک و فعال کشور ایران می شناسند. با توجه به راه اندازی سایت های متفاوت در شهر عسلویه و همچنین پروازهای خارجی حجم فعالیت این فرودگاه روز به روز افزایش پیدا کرده است. ظرفیت اسمی فرودگاه بین المللی شهر عسلویه بر اساس استانداردهای مشخص شده تعیین شده است. شما می توانید به صورت اینترنتی رزرو بلیط خود را در این فرودگاه انجام دهید. فرودگاه بین المللی عسلویه ۸ متر از سطح دریا فاصله دارد و از نوع مسافری است. فاصله هوایی تا تهران حدود ۹۳۳ کیلومتر می باشد.

امکانات فرودگاه عسلویه

فرودگاه عسلویه مانند بسیاری از فرودگاه‌ های دیگر کشور ایران دارای امکانات متفاوتی است. به طور کلی باید به خوبی بدانید که این فرودگاه دارای امکانات منحصر به فرد می باشد، چرا که تعداد پرواز‌های زیادی در این فرودگاه انجام می شوند. شما می توانید از پارکینگ فرودگاه، سرویس بهداشتی، نمازخانه، کافه، رستوران و … استفاده نمایید. تمامی امکاناتی که در این فرودگاه راه‌ اندازی شده‌ اند برای رفاه حال مسافرین هستند. فرودگاه شهر عسلویه دارای ترمینال داخلی و خارجی می باشد. تمامی استانداردهای بین ‌المللی برای این فرودگاه در نظر گرفته شده است. شما می توانید از امکانات پزشکی، گمرک، بانک و اینترنت فرودگاه استفاده بهینه داشته باشید. شما برای راحتی سفرتان می توانید از این امکانات استفاده کنید.

مسیرهای پروازی 

مسیرهای پروازی متفاوتی در فرودگاه بین المللی عسلویه انجام می شوند. شما می توانید از این فرودگاه به مهرآباد تهران، شیراز، تبریز، رشت، مشهد، بوشهر، کیش و … بروید. همچنین از شهرهایی مانند تهران، رشت، مشهد، کیش، شیراز، بوشهر و … می توانید وارد این فرودگاه شوید. مسیرهای پروازی فرودگاه را زمان رزرو بلیط مشاهده خواهید کرد. تعداد هواپیماهای زیادی در این فرودگاه فعالیت جابجایی مسافرین را بر عهده دارند. شرکت هواپیمایی کاسپین، آسمان، ماهان، سپهران، نفت ایران، کیش ایر و … به عنوان مهمترین شرکت های هواپیمایی این فرودگاه شناخته می شوند. تعداد هواپیماهای متفاوت این فرودگاه را از از نظر ساعت حرکت و مقصد بررسی کنید و سپس آنها را رزرو نمایید.

راه های دسترسی

برای رفتن به فرودگاه عسلویه می‌ توانید از تاکسی های ویژه فرودگاه استفاده کنید. همچنین در صورتی که می خواهید از فرودگاه به مرکز شهر بروید می توانید از تاکسی های ویژه استفاده نمایید. تاکسی های ویژه به عنوان بهترین وسایل نقلیه شناخته می‌ شوند که جابجایی مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر و از مرکز شهر به فرودگاه برعهده دارند. امروزه بسیاری از افراد برای اینکه از فرودگاه به مرکز شهر بروند از تاکسی های اینترنتی استفاده می کنند. همچنین شما می توانید برای رفتن از مرکز شهر به فرودگاه، تاکسی های اینترنتی را انتخاب کنید. بسیاری از افرادی که می خواهند از فرودگاه به روستاها و شهرهای عسلویه بروند نمی توانند از تاکسی های ویژه فرودگاه استفاده نمایند. به طور کلی باید بدانید که مسیر فرودگاه تا مرکز شهر زیاد نیست.

نوشته های مشابه

اطلاعات تماس

فرودگاه بین المللی عسلویه در ۱۶ کیلومتری جنوب‌ شرقی عسلویه قرار گرفته است. شماره تلفن این فرودگاه 07731373930 می باشد. شما می توانید به صورت ۲۴ساعته با کارشناسانی که در فرودگاه فعالیت می‌ کنند ارتباط برقرار نمایید. کارشناسان فرودگاه پاسخگوی پرسش ‌های شما در زمینه رزرو بلیط، کنسل کردن بلیط، اطلاعات ساعت حرکت پرواز و … هستند. هر پرسشی در زمینه پروازهای فرودگاه داشته باشید را می توانید از کارشناسان فرودگاه بپرسید. توجه داشته باشید که جهت رزرو بلیط این فرودگاه بهتر است از روش اینترنتی استفاده کنید. امروزه بسیاری از افراد از طریق اینترنت بلیط فرودگاه را رزرو می نمایند.

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

پیک خورشید ارائه دهنده خدمات اینترنتی رزرو بلیط هواپیما فرودگاه عسلویه و دیگر فرودگاه ها می باشد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت پیک خورشید ساعت حرکت انواع پروازهای فرودگاه شهر عسلویه را مشاهده کنید. سپس طبق نوع سفری که می خواهید انجام دهید بلیط تان را رزرو نمایید. هر یک از نکاتی که در مورد رزرو بلیط به صورت اینترنتی می باشد را کارشناسان پیک خورشید برای شما به طور کامل توضیح می دهند. در هر مرحله مربوط به خرید بلیط و کنسل کردن بلیط می توانید با کارشناسان پیک خورشید مشورت کنید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا